Moja Firma w Google. Jak stworzyć wizytówkę firmy w Google?

Wizytówka firmy w Google pozwala m.in. na to, by była ona „widziana” w aplikacji Google Maps. Wtedy klienci trafią do ciebie, wpisując do nawigacji nazwę firmy.

Wizytówka firmy w Google jest darmowa. Każdy przedsiębiorca może stworzyć ją samodzielnie, dodając tym samym nazwę firmy i jej adres do bazy Google Maps. Dodatkowo będzie się ona też pojawiała w bazie.

Dodanie wizytówki do Google Moja Firma – koszty

Ile kosztuje dodanie wizytówki do Google Moja Firma? Taka operacja jest darmowa. Bezkosztowe jest także zarządzanie wizytówką. Jeśli chcesz poprawić pozycjonowanie swojej firmy, możesz wykupić kampanię reklamową w Google.

Jak dodać swoją firmę do Google Moja Firma?

Żeby dodać profil firmy do Google Moja Firma, otwieramy stronę Google Moja Firma. Kolejnym krokiem jest kliknięcie okienka „zarządzaj” teraz.  W tym momencie trzeba będzie zalogować do swojego konta Gmail. Jeśli go nie mamy, należy je utworzyć. Po tym wszystkim dodajemy firmę do Google Maps.

Jednak dane nie będą od razu widoczne w aplikacji. Zgłoszenie przedsiębiorstwa musi być zweryfikowane. Tu ważna uwaga. Podczas dodawania nazwy firmy w Google Moja Firma może się okazać, że dane są już w systemie Google.

Może się tak zdarzyć, ponieważ system Google pobiera dane o firmach z oficjalnych rejestrów. Twoją firmę mógł też zgłosić do bazy Google ktoś inny. W takiej sytuacji konieczne będzie zgłoszenie prawa własności do wizytówki.

CZYTAJ TAKŻE: Czy mogę mieć kilka firmowych kont bankowych?

Załóżmy jednak, że nazwy firmy nie ma w Mapach Google. Na początku wpisuje się więc nazwę firmy w formie, która ma być wyświetlona w wizytówce. Nie można stosować słów kluczowych. Drugim krokiem jest wybór kategorii głównej.

Dobry wybór kategorii pomoże łatwiej wypozycjonować stronę. Potem oznaczamy, czy chcemy, by wyszukiwarka wskazała lokalizację firmę. Tu ważna uwaga. Jeśli kategoria główna wymaga wskazania lokalizacji, bo twój biznes to np. restauracja, czy hotel, będzie trzeba zaznaczyć tę opcję.

Adres firmy w Google

Jeśli podamy adres lokalizacji firmy, to Google go zweryfikuje. W jaki sposób? Na podany adres otrzymasz kod weryfikacyjny wysłany tradycyjną kartką pocztową. Istnieje możliwość, że podczas wprowadzania kodu weryfikacyjnego, Google zapyta po raz kolejny czy profil wprowadzasz po raz pierwszy, czy też może taki sam znajduje się już w sieci? Weryfikacja adresu może polegać na wysłaniu kodu podczas automatycznej rozmowy telefonicznej, wysłania wiadomość email albo sms.

CZYTAJ TAKŻE: Pomysł na biznes – firma remontowa

Gdzie obsługiwać klientów

Kolejnym krokiem jest odpowiedź na pytanie, czy usługi świadczone są również poza lokalizacją klienta. To wskazanie będzie istotne szczególnie dla usług, dla których mniej ważna jest faktyczna lokalizacja. Można też zaznaczyć obszar, jaki obsługujesz. Google pozwala na zaznaczenie nie więcej niż 20 obszarów. To, co trzeba wybrać, to przynajmniej kraj, w którym świadczysz usługę.

Numer telefonu do firmy

Wizytówka firmy w Google nie może istnieć bez dokładnych danych kontaktowych. Chodzi tu przede wszystkim o prawidłowy numer telefonu i adres strony www. Jeśli nie masz strony internetowej, można stworzyć automatycznie stronę biznesową, która ma funkcję wizytówki.

Gdy wszystkie dane firmowe są zweryfikowane, to firma powinna być widoczna w Google w ciągu kilku godzin.

Czytaj również

Najchętniej czytane

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Jak wygląda przejście w etatu na B2B? O czym trzeba pamiętać, szykując się na taką zmianę?

Przejście z etatu na B2B wybierają zwykle osoby bardzo dobrze zarabiające. To przede wszystkim chęć optymalizacji podatkowej i większej swobody w pracy. Wysokiej klasy specjaliści,...

Czynny żal – wzór i zasada działania

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
Mała Księgowość

Najnowsze

Jak powstaje viral? Jak stworzyć viralowe wideo?

Viral to internetowy fenomen. Treść, która w sposób organiczny rozprzestrzenia się tak szybko, że często staje się elementem powszechnej kultury. Każdy marketingowiec marzy o...

Na czym polega praca copywritera? Jak nim zostać? 3 umiejętności, które musi mieć każdy copywriter

Bez niego niemożliwy jest marketing w żadnej formie. Copywriter to niezwykle wszechstronny zawód. Pracując w tej branży, tworzysz teksty wszelkiego rodzaju, od haseł reklamowych...

Skąd wziąć zaświadczenie o niezaleganiu ZUS? Do czego jest potrzebne? Wypełnij wniosek

Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu ZUS? Ile trwa wydanie takiego dokumentu? Do czego może być potrzebne? Co, jeśli urząd odmówi jego wydania i co...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!