Pomysł na biznes w domu dla mamy

Pomysł na biznes w domu dla mamy to rozwiązanie problemu, z jakim zmagają się kobiety zostające w domu z dziećmi. Na niższe przychody i przerwę w karierze można wpłynąć, zakładając własny biznes.

Oto pomysł na biznes w domu dla mamy. Poznaj przypadki, w których kobiety zajmujące się swoimi dziećmi rozwinęły z sukcesami niejeden biznes. Zainspiruj się i stwórz coś swojego.

Pomysł na biznes w domu dla mamy

Od razu wyjaśnijmy jedno. Opieka nad małym dzieckiem jest bardzo czasochłonna i często wysysa z młodych mam ostatnie pokłady energii. Dlatego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tych mam, które w ferworze nowych obowiązków znalazły pomysł na siebie, swoje umiejętności i przekuły to w konkretną działalność gospodarczą.

CZYTAJ TAKŻE: Firma podczas urlopu macierzyńskiego – czy to możliwe?

Poniżej kilka dowodów na to, że znajdując chwilę dodatkowego czasu, można stworzyć dodatkowe źródło dochodu. Znajdź najlepszy pomysł na biznes w domu dla mamy.

Praca wirtualnej asystentki

Jedną z dość często pojawiających się dodatkowych aktywności wśród młodych mam jest praca wirtualnej asystentki. Polega ona na wsparciu właściciela jakiejś firmy lub grupy managerów w zdalnej organizacji pracy. Może być to np. kupowanie biletów lotniczych, rezerwowanie hoteli, koordynacja zaproszeń na spotkania, pilnowanie kalendarza, koordynacja zaopatrzenia biura itd.

Zaletą tej pracy jest m.in. fakt, że przy dobrym określeniu obowiązków oraz czasu na realizację zadań, nie wymaga ona 100% dyspozycyjności. Niektóre działania, jak np. rezerwację biletów na lot, można wykonać w dowolnym czasie. Niekoniecznie na „już”. Chyba że wymaga tego sytuacja.

Sklep internetowy

Pani Wioletta w czasie kiedy była młodą mamą, szukała różnych produktów dla niemowląt w internecie, z możliwością dostawy. Było to w czasach, w których e-commerce jeszcze raczkował. Pomyślała, że może być to świetny biznes i z pomocą męża uruchomiła sklep internetowy z artykułami dla małych dzieci. Ich garaż dość szybko zamienił się w magazyn. Mąż pani Wioli zajmował się logistyką i przygotowaniem paczek do wysyłki.

Zarządzanie sklepem internetowym spoczęło jednak na barkach naszej bohaterki. Tak zaczął się biznes, który działa już od wielu lat i przynosi niemałe zyski.

Rękodzieło artystyczne

To praca dla osób, które mają w sobie umiejętności tworzenia pięknych rzeczy. W Polsce istnieje kilka firm specjalizujących się w rękodzielnictwie, tworzeniu zabawek, ozdób, niepowtarzalnych ubranek dla dzieci, które założyły młode mamy, szukające zajęcia i sposobu na uniknięcie codziennej rutyny.

Pomysł na biznes w domu dla mamy – korepetycje zdalne

Pani Justyna jest nauczycielką matematyki w jednej ze szkół podstawowych na Mazowszu. Urodziła córkę kilka miesięcy przed pandemią. Kiedy rozpoczęły się pierwsze lockdowny, zgłosiła się do niej matka 13-letniej uczennicy, z prośbą o zdalne korepetycje z tego przedmiotu.

Dość szybko okazało się, że wygospodarowanie dwóch godzinnych e-lekcji w tygodniu, da się pogodzić z obowiązkami młodej mamy. Dziś, choć pani Justyna wróciła do pracy, nie rezygnuje z prowadzenia korepetycji przez internet. Obecnie w ramach dodatkowej działalności, prowadzi zajęcia dla siedmiu uczniów z czterech województw.

CZYTAJ TAKŻE: Pomysł na biznes: szkoła językowa

Copywriting dla młodych mam

Pani Anna, w czasie opieki nad dzieckiem została… copywriterką. Zaczynała od tekstów blogowych na stronę firmy swojej siostry. Pisała w wolnym czasie. Szybko okazało się, że nie tylko sprawiało jej to przyjemność, ale także odnalazła się w tym zawodzie. W międzyczasie przeszła kilka e-kursów m.in. z zakresu SEO (optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek) oraz content marketingu. Dziś jej dziecko chodzi już do przedszkola, a firma pani Anny dobrze prosperuje. Ponadto prowadzi kilka firmowych profili w mediach społecznościowych. Patrz poniżej.

CZYTAJ TAKŻE: Pozycjonowanie strony www. 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Prowadzenie Social Media

Pani Anna, o której wspomnieliśmy w poprzednim przykładzie, również w okresie wczesnego macierzyństwa podjęła się zadania redagowania treści oraz moderacji dyskusji na profilach społecznościowych dwóch firm. Jak sama przyznaje, jest to trudniejsze wyzwanie od copywritingu, m.in. ze względu na konieczność stałego pozostawania on-line. Udało się jednak pogodzić się obowiązki mamy, z obowiązkami koordynatora mediów społecznościowych. Obecnie to kolejna ze specjalizacji w jej firmie, w której odnosi niemałe sukcesy.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza kampania w mediach społecznościowych. Jak ją przygotować?

Pomysł na biznes w domu dla mamy – opieka nad dziećmi

Na koniec coś, co wydaje się oczywistym pomysłem, choć wymaga podjęcia trudnej i odpowiedzialnej decyzji. Mowa o opiece nad innymi dziećmi. Zdarza się, że młode mamy podejmują się opieki nad innymi, zwykle nieco starszymi maluchami w wieku „żłobkowym”. Właśnie w ten sposób powstał nie jeden prywatny żłobek lub przedszkole!

Szukasz pomysłu na biznes? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

Czytaj również

Najchętniej czytane

Jaki jest podatek od darowizny w 2024 roku? Czy zapłacisz podatek za darowiznę od rodziców?

Podatek od darowizny jest obowiązkowy, nawet gdy dotyczy on najbliższej rodziny. Z tego artykułu dowiesz się, jak go wyliczyć, jakie są wolne kwoty od...

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Czynny żal do Urzędu Skarbowego – kiedy należy go złożyć? Wzór

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
pieczęc kwalifikowana

Najnowsze

Co można zrobić w e-Urzędzie Skarbowym?

e-Urząd Skarbowy to serwis na stronie podatki.gov.pl, który ułatwia załatwianie spraw podatkowych online – bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca z dostępem...

Jak działa portal S24?

Portal S24 to nowoczesne narzędzie, które znakomicie ułatwia zakładanie i prowadzenie firm. Dzięki temu serwisowi wiele czynności związanych z działalnością spółki można załatwić online,...

Czym są różnice kursowe?

Transakcje w walutach obcych są powszechne wśród wielu firm, a to wiąże się ze zjawiskiem różnic kursowych. Czym są, kiedy powstają i jak je...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!