fbpx

Pomysł na biznes w małym mieście

Biznes w małym mieście może być bardziej opłacalny niż taki w dużej aglomeracji. Przede wszystkim z powodu mniejszej konkurencji. Co najbardziej opłaca się w małym mieście?

Szukając odpowiedzi na pytanie jaki jest najlepszy pomysł na biznes w małym mieście, łatwo trafić na takie, które opierają się o informatykę lub działania wprost artystyczne. Kłopot mogą mieć ci, którzy albo nie potrafią wykonywać rękodzieła albo ci, którzy uważają, że sprzedaż kursów online może być realizowana zewsząd, nie tylko z małego miasta.

Biznes w małym mieście

Mniejsze miasta mają swoją specyfikę. I właśnie wykorzystując ten element, warto w taki sposób szukać pomysłu na biznes w małym mieście, by znacząco odróżnić go od tego uruchamianego w dużym mieście.

CZYTAJ TAKŻE: 9 pomysłów na marketing internetowy małej firmy

Stąd tak popularne w małych miastach i wsiach są biznesy oparte na uprawach ekologicznych warzyw i owoców. Wcale nie musisz być właścicielem dużego gospodarstwa by zaopatrywać sklepy z ekoproduktami w konfitury z malin własnej roboty. Jeśli masz bardziej ambitne plany, możesz dołączyć do grupy zrzeszającej mini rolników. Takie grupy handlowe promują naturalne produkty i dystrybuują je w sklepach z ekożywnością.

Zarabianie na pasiece dla pszczół

Idąc tropem wysokiej jakości produktów, nie można zapominać o miodzie. Ten naturalny słodzik jest bardzo zdrowy, a jeśli nasze pszczoły wytworzą naprawdę wysokiej jakości miód możemy liczyć na spore zyski. Pasieka to również biznes, który „wspiera” ekologię, czyli znajdziesz klientów wśród mieszkańców dużych miast.

Agroturystyka i hodowla zwierząt

Choć biznes oparty na agroturystyce jest wymagający, to przynosi sporo satysfakcji. Również tej finansowej. Rozwój serwisów do rezerwacji noclegów pozwala łatwiej wypromować daną lokalizację. W przypadku agroturystyki bardzo ważne jest to by się wyróżnić. Warto zainwestować w małe stadko zwierząt. Można wtedy pokazywać odwiedzającym jak się doi krowę, przygotowywać na miejscu sery albo wędliny. Alpaki dadzą też sierść, która jest bardzo pożądanym i drogim materiałem na okrycia wierzchnie. Inną z propozycji są półkolonie dla dzieci lub pakiety wyjazdowe dla rodzin. Warto pamiętać, że coraz więcej osób zainteresowanych jest odpoczynkiem z dala od cywilizacji.

Zarabianie na imprezach rodzinnych

Małe miasta lub rejony podmiejskie za sprawą lokalizacji są dobrym miejscem na biznes weselny lub miejsce do organizowania rodzinnych imprez. Najbardziej znane miejsca w tym segmencie rynku mają już rezerwacje na kilka lat do przodu. Problemem tego biznesu jest to, że od początku potrzebny jest naprawdę spory kapitał. Bardzo ważne będzie wybranie świetnej lokalizacji lub bardzo dobre zaaranżowanie przestrzeni wokół domu weselnego. To te elementy decydują o tym, czy klienci zdecydują się na organizację u nas rodzinnego przyjęcia.

Handel i usługi

Małe miasto czy wieś to jednak nie tylko agroturystyka i rolnictwo. Dobrym pomysłem może być sklep spożywczy, gdzie można kupić wszystko szybko i blisko domu. Jeśli nie „spożywka”, to sklep ogrodniczy. Przedmieścia pełne są domów jednorodzinnych, zarówno tych już stojących od dawna, jak i takich, które dopiero są budowane. Właściciele tych posesji, zamiast jechać do dużego miasta lub czekać na przesyłkę ze sklepu internetowego, wolą skorzystać z pobliskiego sklepu ogrodniczego. Najważniejsze jednak to oferowanie wysokiej jakości produktów, niedostępnych w dużych, sieciowych sklepach.

Najpopularniejszy biznes

Bardzo popularnym biznesem w małym mieście jest warsztat samochodowy. Wystarczy przejechać przez jakiekolwiek małe miasto by przekonać się, że szyld mechanika pojazdowa spotkać można bardzo często. Równie często jak salon fryzjerski lub kosmetyczny.

Małe miasto to dobre miejsce na stworzenie lokalnego biznesu. Szans jest tu nie mniej niż w dużym mieście. I to na takie biznesy, które nie wymagają otwierania kolejnego sklepu internetowego.

Czytaj również

Najchętniej czytane

Działalność nierejestrowana. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć działalność nierejestrowana ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie polega...

Zwolnienie L4 i działalność gospodarcza

Czy przedsiębiorca może pójść na zwolnienie lekarskie? Jak działa zwolnienie L4 przedsiębiorcy? Choroba, czasowa niedyspozycja, konieczność regeneracji zdrowotnej. Powody, dla których przedsiębiorca musi zrobić sobie...

Czy można mieć dwie działalności gospodarcze?

Czy można posiadać więcej niż jedną działalność gospodarczą? Czy działalność gospodarcza jest ograniczona w zakresie rodzaju wykonywanych usług lub sprzedaży danych produktów? Jednoosobowa działalność gospodarcza...
Mała Księgowość

Najnowsze

Zmiany w prawie pracy 2023. Zobacz listę najważniejszych zmian

Początek roku to zwykle czas na zmiany w prawie. Zobacz, jakie zmiany w prawie pracy czekają pracodawców w 2023. 2023 rok obfituje w sporą liczbę...

Dotacja z urzędu pracy na uruchomienie działalności gospodarczej

Dotacja z urzędu pracy może być dobrym źródłem finansowania na początku prowadzenia biznesu. Jeśli chcesz otworzyć firmę, warto zainteresować się tym, co oferują powiatowe...

Przedsiębiorca i OFE

Przedsiębiorca odprowadzający składki na ZUS wciąż zbiera środki w OFE. Zapowiadana likwidacja OFE nie doszła do skutku. Co jednak znamienne, popularność systemu spada. Jak...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!