Świadczenie usług kosmetycznych obejmuje kod PKD 96.02.Z. Jakie inne działalności powinny skorzystać z tego kodu?
Spis treści
PKD – kosmetyka
Podstawowym kodem dla usług kosmetycznych jest 96.02.Z Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne. Kod 96.02.Z obejmuje również usługi kosmetyczne świadczone mobilnie.
Co obejmuje kod PKD 96.02.Z?
Podklasa 96.02.Z obejmuje:
- mycie, obcinanie i układanie, czesanie, suszenie, farbowanie, prostowanie włosów; wykonywanie trwałej ondulacji oraz podobne czynności świadczone dla mężczyzn i kobiet;
- golenie i przycinanie brody;
- masaż twarzy, manicure i pedicure, robienie makijażu itp.;
- pozostałe zabiegi kosmetyczne, gdzie indziej niesklasyfikowane.
Należy pamiętać, że omawiana podklasa nie obejmuje produkcji peruk, sklasyfikowanej w 32.99.Z. Nie dotyczy także działalności salonów tatuażu i piercingu, sklasyfikowanej w 96.09.Z.
Z innych kodów korzystają również m.in. solaria, sauny i salony masażu (96.04.Z Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej), trychologia (kod 86.90.D – działalność paramedyczna) oraz medycyna estetyczna (kod 86.22.Z – praktyka lekarska specjalistyczna i kod 86.21.Z – praktyka lekarska ogólna).
Prosty program księgowy dla salonów kosmetycznych
Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny i samodzielnie prowadzisz księgowość, potrzebujesz dobrego programu księgowego. Dzięki niemu z łatwością wystawisz fakturę, ujmiesz wydatek w Księdze Przychodów i Rozchodów i obliczysz wysokość podatku. Zapoznaj się z Małą Księgowością, jeśli chcesz mieć nieustanny dostęp do całej dokumentacji swojej firmy, wprost na Twoim urządzeniu. Za jedyne 149 złotych rocznie Małą Księgowość Rzeczpospolitej kupisz tutaj.