Pomysł na biznes z samochodem

Pomysł na biznes z samochodem to coś dla tych, którzy potrzebują inspiracji w zakresie biznesu. Zobacz, w jakich przypadkach posiadanie auta wystarcza, żeby zacząć swoje przedsiębiorstwo.

Pomysł na biznes z samochodem to ciekawa rzecz. Sama branża daje ogromnie dużo możliwości zarobkowania. I to nie tylko dla pasjonatów motoryzacji. Oczywiście podstawą wyboru odpowiedniego biznesu jest rodzaj samochodu, jaki posiadamy. Inaczej będziemy bowiem zarabiali, użytkując samochód osobowy, a inaczej samochód dostawczy lub ciężarowy.

Pomysł na biznes z samochodem – instruktor szkoły jazdy

Pomysł na biznes z samochodem to instruktor nauki jazdy. Nie musisz od razu inwestować w szkołę nauki jazdy. Wystarczy, że na początku wynajmiesz się jako instruktor do już istniejącej szkoły jazdy.

CZYTAJ TAKŻE: Zakup samochodu na firmę. Jak to rozliczyć?

Samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu. Stąd tak wiele osób chce mieć prawo jazdy. Założenie szkoły jazdy to sporo formalności. Możesz jednak zacząć od współpracy z już istniejącym ośrodkiem szkolenia, oferując mu swoje usługi. Dodatkowo też możesz się wynajmować do jazd doszkalających.

Biznes – taksówka osobowa

Przewozy taksówką to biznes dający sporo swobody i satysfakcji. Szczególnie dla tych, którzy lubią jeździć samochodem. W przypadku biznesu taksówkowego nie ma znaczenia marka samochodu. Oczywiście im nowszy pojazd, tym lepiej, ale nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wielkość, czy model. Trzeba pamiętać jednak o tym, że samochód musi być zawsze w nienagannej formie i czyściutki. Żeby legalnie świadczyć przewozy taksówką, trzeba mieć odpowiednią licencję.

CZYTAJ TAKŻE: Leasing na używany samochód. Jak to działa?

Usługi transportowe

To bardzo szeroka dziedzina. Począwszy od tradycyjnej taksówki osobowej, poprzez przewozy VIP luksusowymi pojazdami. W tym przypadku liczyć się będzie klasa samochodu, którym dysponujesz. Ważne będą też kontakty do osób, które mogą być zainteresowane wynajęciem kierowców luksusowych pojazdów. Zarówno limuzyn, jak i bardzo dobrze wyposażonych mikrobusów.

Wynajem samochodów

To połączenie dwóch poprzednich pomysłów. W przypadku wynajmu samochodów można oferować go w wariancie z kierowcą lub bez, gdy udostępniamy wyłącznie pojazd. Ciekawe, oryginalne samochody klienci wynajmują na imprezy firmowe, wieczory panieńskie i kawalerskie, a także jubileusze i sesje zdjęciowe. Spore zyski generują właściciele pojazdów wynajmowanych nowożeńcom.

CZYTAJ TAKŻE: Jak odliczyć 100% podatku VAT od samochodu?

Pomysł na biznes z samochodem – przeprowadzki

Przechodzimy teraz do pomysłów biznesowych, ale związanych z samochodami większymi. Jako właściciel „dostawczaka” możesz rozpocząć od oferowania usług związanych z przeprowadzkami. W tym jednak przypadku przyda się przynajmniej jeden pomocnik, które wspomoże w załadunku i rozładunku.

Ile zarabia kurier?

Kurierzy to dziś mikroprzedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Kurierzy działają lokalnie, na skalę ogólnokrajową, ale i międzynarodową. Na początek powinno ci wystarczyć dostarczanie paczek lokalnie. Inwestycja? Samochód dostawczy, który niewiele pali i nie jest awaryjny.

CZYTAJ TAKŻE: LPG w firmowym samochodzie. Czy to się opłaca?

Food truck

To pomysł na biznes raczej z gatunku tych gastronomicznych niż samochodowych, ale trzeba o nim wspomnieć, bo często pojawia się w spisach pomysłów na biznes związanych z samochodami. W tym biznesie bardziej jednak liczy się dobre wyposażenie w sprzęt do przygotowywania posiłków niż sam pojazd. Ważniejsze będzie jego wystylizowanie niż parametry techniczne.

Pomoc drogowa

Różnorodność biznesów motoryzacyjnych pokazuje to, że pasjonaci samochodów mogą też zarabiać, świadcząc usługi pomocy drogowej. W tym biznesie konieczny będzie samochód – laweta z wyciągarką, a także umiejętność dokonywania podstawowych napraw.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza działalność gospodarcza – o czym pamiętać

Szukasz pomysłu na biznes? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

Czytaj również

Najchętniej czytane

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Jaki jest podatek od darowizny w 2024 roku? Czy zapłacisz podatek za darowiznę od rodziców?

Podatek od darowizny jest obowiązkowy, nawet gdy dotyczy on najbliższej rodziny. Z tego artykułu dowiesz się, jak go wyliczyć, jakie są wolne kwoty od...

Czynny żal do Urzędu Skarbowego – kiedy należy go złożyć? Wzór

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
pieczęc kwalifikowana

Najnowsze

Spółka jawna a cywilna – najważniejsze różnice. Którą z nich wybrać?

Osoba, która chce rozpocząć biznes, ma do wyboru różne formy prowadzenia działalności gospodarczej. Może wybierać m.in. między spółką jawną i spółką cywilną. Jednak czym...

Kiedy sporządzić, podpisać, zatwierdzić i złożyć sprawozdanie finansowe? Poznaj najważniejsze terminy

Sporządzenie sprawozdania finansowego niezgodnie z ustawą, w tym z naruszeniem terminów przygotowania dokumentów, grozi poważnymi konsekwencjami (nie tylko karą grzywny). Jak ich uniknąć? Rozwiewamy...

Jak złożyć sprawozdanie finansowe do KRS krok po kroku?

Złożenie sprawozdania finansowego do KRS może wydawać się skomplikowanym zadaniem. W tym artykule poprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces, wyjaśniając wszystkie etapy....

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!