Do kiedy PIT za 2023 rok? Terminy rozliczania PIT 2024

Każdy podatnik ma obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym roczne rozliczenie. Sprawdzamy, kiedy upływa czas na rozliczenie poszczególnych deklaracji PIT.

Do kiedy PIT-11 przekazuje pracodawca?

Pracodawca ma obowiązek przekazać PIT-11 do ostatniego dnia lutego roku następnego po roku, którego dotyczy rozliczenie (w 2024 roku był to 29 lutego). Pracodawca musi również dostarczyć deklarację PIT-11 do urzędu skarbowego do 31 stycznia. 

Czy wiesz, że…

Mała Księgowość to program księgowy świetny zarówno dla biur rachunkowych, obsługujących małe i średnie firmy, jak i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą?

Od kiedy można rozliczać podatek dochodowy w Twój e-PIT w 2024 roku?

Rozliczenie podatku dochodowego za pomocą systemu Twój e-PIT w 2024 roku jest możliwe od 15 lutego. System pozwala na szybkie i wygodne złożenie zeznań PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, i PIT-38 oraz oświadczenia PIT-OP i informacji PIT-DZ.

Do kiedy PIT za 2023 rok?

Termin składania deklaracji PIT za rok 2023 upływa 30 kwietnia 2024 roku. Do tego dnia należy złożyć odpowiedni formularz PIT, zależnie od rodzaju przychodów.

Do kiedy PIT? Często zadawane pytania

PIT-28 – do kiedy?

Termin składania deklaracji PIT-28 upływa 30 kwietnia. Należy pamiętać, że podatek ryczałtowy za grudzień oraz ostatni kwartał należy zapłacić nie później niż 20 stycznia.

PIT-36 – do kiedy?

Podatnicy rozliczający się na formularzu PIT-36 mają czas na złożenie go w urzędzie skarbowym do 30 kwietnia.

Do kiedy PIT-37?

Termin składania deklaracji PIT-37 upływa 30 kwietnia.

PIT-4R do kiedy?

Płatnicy zobowiązani do złożenia PIT-4R do urzędu skarbowego, musieli to zrobić do 31 stycznia 2024 r. (kopii deklaracji nie przekazują podatnikom).

PIT-4 – do kiedy?

Płatnicy składają deklarację PIT-4 do końca stycznia. W sytuacji wcześniejszego zakończenia działalności, deklaracja składana jest w dniu jej zaprzestania

PIT-16A – do kiedy?

Termin składania deklaracji PIT-16A za poprzedni roku upływa do końca lutego kolejnego roku.

PIT-5 – do kiedy?

Przedsiębiorcy mieli obowiązek składania deklaracji PIT-5 (lub PIT-5L) do końca 2006 roku. Teraz nie ma konieczności tworzenia deklaracji okresowych, wystarczy wpłacać zaliczkę na właściwy mikrorachunek podatkowy, podając rodzaj i miesiąc.

PIT-8AR – do kiedy?

Ostateczny termin złożenia deklaracji PIT-8AR mija 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym.

Do kiedy PIT-38?

Deklaracje PIT-38 należy złożyć do końca kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

PIT-39 – do kiedy?

Termin składania deklaracji PIT-39 w urzędzie skarbowym upływa 30 kwietnia danego roku.

  1. Rozlicz PIT-36. Jak wypełnić deklarację podatkową PIT dla osób prowadzących działalność gospodarczą za 2023 rok?
  2. Jak wypełnić formularz PIT-37 online? Instrukcja krok po kroku. Rozlicz PIT od umów pracowniczych za 2023 rok
  3. Jak przekazać 1,5% podatku na organizację pożytku publicznego? Rozlicz PIT za 2023 i przekaż podatek na rzecz OPP
  4. Zatrudnienie emeryta a składki ZUS
  5. Który PIT złożyć? Formularze online i do druku. Sprawdź, który wypełnić, w zależności od uzyskiwanego przychodu

PIT-36L – do kiedy?

PIT-36L należy złożyć w urzędzie skarbowym do końca kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

PIT-6 – do kiedy?

Rolnicy prowadzący specjalną produkcję rolną muszą złożyć formularz PIT-6 w urzędzie skarbowym do 20 stycznia.

PIT-8C – do kiedy?

Termin przekazania deklaracji PIT-8C przez płatnika do urzędu skarbowego upływa 31 stycznia, natomiast termin przekazania PIT-8C pracownikowi, to koniec lutego danego roku.

PIT-5L – do kiedy?

Przedsiębiorcy byli zobowiązani do składania deklaracji PIT-5L do końca 2006 roku. Ten obowiązek został zniesiony, teraz wystarczy wpłacać zaliczkę na właściwy mikrorachunek podatkowy, podając rodzaj i miesiąc (do 20 dnia każdego miesiąca).

Do kiedy niemiecki pracodawca musi wydać PIT?

Niemiecki pracodawca ma obowiązek wystawić kartę podatkową – Lohnsteuerbescheinigung – oraz zgłosić te dane do urzędu skarbowego do końca lutego po rocznym  okresie rozliczeniowym. Podatnik powinien rozliczyć się z urzędem skarbowym do 31 lipca.

PIT za wynajem mieszkania – do kiedy 2023?

Termin na złożenie PIT za wynajem mieszkania za rok 2023 upływa 30 kwietnia 2024 roku

PIT-27 – do kiedy?

Termin złożenia PIT-0(27), czyli załącznika do deklaracji PIT-36 i PIT-37 mija 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Do kiedy PIT-8C?

Płatnik ma obowiązek przekazać formularz PIT-8C podatnikowi do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

Do kiedy można złożyć korektę PIT?

Podatnik może złożyć korektę deklaracji PIT do zakończenia okresu przedawnienia, czyli przez 5 lat od końca roku, w którym składana jest deklaracja. W przypadku PIT za 2023 r. termin mija z końcem 2029 r. 

Program Mała Księgowość

Program Mała Księgowość ma wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia księgowości małej lub średniej firmy. Możesz skorzystać z niego niezależnie od wybranej formy opodatkowania. Wystawisz dzięki niemu faktury, zapłacisz podatek dochodowy i VAT, będziesz mógł zarządzać listą płac, kontrolować zobowiązania, amortyzować środki trwałe i korzystać z wielu, wielu innych funkcjonalności, których pełną listę znajdziesz na mk.rp.pl.

Rafał Panas
Rafał Panas
Od lat zajmuje się przygotowywaniem artykułów na tematy związane z biznesem, prowadzeniem firmy oraz nowymi technologiami. Zafascynowany postępującą cyfryzacją, która kreuje nowe szanse i okazje dla przedsiębiorców. Tworzenie artykułów dla przedsiębiorców łączy z pisaniem powieści, gdyż jak sam przyznaje, nic tak dobrze nie koi nerwów, jak solidny dreszczowiec.

Czytaj również

Najchętniej czytane

Jaki jest podatek od darowizny w 2024 roku? Czy zapłacisz podatek za darowiznę od rodziców?

Podatek od darowizny jest obowiązkowy, nawet gdy dotyczy on najbliższej rodziny. Z tego artykułu dowiesz się, jak go wyliczyć, jakie są wolne kwoty od...

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Czynny żal do Urzędu Skarbowego – kiedy należy go złożyć? Wzór

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
pieczęc kwalifikowana

Najnowsze

Co można zrobić w e-Urzędzie Skarbowym?

e-Urząd Skarbowy to serwis na stronie podatki.gov.pl, który ułatwia załatwianie spraw podatkowych online – bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca z dostępem...

Jak działa portal S24?

Portal S24 to nowoczesne narzędzie, które znakomicie ułatwia zakładanie i prowadzenie firm. Dzięki temu serwisowi wiele czynności związanych z działalnością spółki można załatwić online,...

Czym są różnice kursowe?

Transakcje w walutach obcych są powszechne wśród wielu firm, a to wiąże się ze zjawiskiem różnic kursowych. Czym są, kiedy powstają i jak je...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!