fbpx

Pomysł na biznes bez wkładu własnego

Czy możliwy jest biznes bez wkładu własnego? Ile pieniędzy potrzeba na uruchomienie biznesu?

Kwestia wkładu na początek biznesu rozpala tych, którzy marzą o uruchomieniu własnego biznesu. Zastanawiają się oni czy da się rozpocząć biznes jeśli nie dysponujemy żadnymi pieniędzmi. Przeglądając poradniki biznesowe znajdziemy sporo materiałów, które wskazują pomysły biznesowe bez wkładu. Czy faktycznie można otworzyć biznes bez pieniędzy? Spójrzmy.

Jeśli nie masz bardzo dużych oszczędności, nie warto stawiać wszystkiego na jedną kartę i od razu uruchamiać biznes. Gdy pracujesz na etacie, najpierw postaraj się realizować zlecenia po godzinach by sprawdzić jak duże jest zainteresowanie usługami, które masz zamiar oferować w swoim biznesie. Zanim zaczniesz, sporo testuj.

Jaki biznes da się otworzyć bez wkładu? Mówiąc zupełnie szczerze, nie ma takiego biznesu. Nawet jeśli nie masz pieniędzy będziesz musiał przeznaczyć na biznes swój czas, swoje umiejętności. Nierzadko będzie trzeba też poszerzyć swoje kwalifikacje inwestując w jakiś kurs.

Pamiętajmy, że pomysłów jest bardzo dużo. Warto więc wykorzystać to, co już masz. Jeśli na co dzień korzystasz z profesjonalnego komputera z oprogramowaniem graficznym, możesz spróbować swoich sił w projektowaniu graficznym. Idąc za ciosem, niewielkiego wkładu będzie wymagał pomysł na biznes związany z projektowaniem stron internetowych. Na tego rodzaju usługi wciąż jest zapotrzebowanie. Jeśli te propozycje ci nie odpowiadają, możesz spróbować jako twórca kursów online.

Kursy online

W przypadku kursów online najważniejsze jest to by w przystępny sposób przekazywać swoją wiedzę. Nawet jeśli nie znasz określonych pojęć czy zagadnień, szybko możesz je opanować. Gdy potrafisz taką wiedze przedstawić w ciekawy sposób, na pewno będziesz miał wielu klientów na swoje kursy online.

Specjalista w zakresie social media

Zdecydowanie najłatwiej uruchomić biznes bez wkładu własnego w branży internetowej. Jesteś cenionym specjalistą w zakresie mediów społecznościowych? Spróbuj obsługi klientów jako jednoosobowy przedsiębiorca.

Sprzedaż online

Dla bardziej odważnych jest też sprzedaż w sklepie online. Na początek wystarczy jedna z platform sprzedażowych typu Allegro, Amazon czy eBay. W tym przypadku jednak problemem może być konieczność konkurowania wyłącznie ceną. Większą szansę na sukces będziesz mieć wtedy, gdy zaoferujesz produkty z wysoką marżą.

Przedstawiciel handlowy

Niezależny przedstawiciel handlowy to kolejny pomysł na biznes, do którego nie potrzeba dużego wkładu własnego. W tym przypadku można sprzedawać produkty w zamian za prowizję. Im więcej sprzedajesz, tym więcej zarabiasz. Czy potrzeba wkładu finansowego? Gdy dobrze poszukasz, okaże się, że nie będziesz musiał nawet płacić za produkty, które dystrybuujesz klientom. Z producentem rozliczysz się dopiero po odsprzedaży produktu.

Lektor języka obcego

Nauka języka obcego, praca jako lektor języka obcego jest idealnym pomysłem na biznes z niskim wkładem dla osób otwartych na nowe wyzwania, a także tych, którzy mają spore umiejętności interpersonalne.

To tylko kilka pomysłów na biznes z niskim wkładem własnym. Masz inną propozycję? Pochwal się nią w komentarzu

 

Czytaj również

Najchętniej czytane

Działalność nierejestrowana. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć działalność nierejestrowana ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie polega...

Zwolnienie L4 i działalność gospodarcza

Czy przedsiębiorca może pójść na zwolnienie lekarskie? Jak działa zwolnienie L4 przedsiębiorcy? Choroba, czasowa niedyspozycja, konieczność regeneracji zdrowotnej. Powody, dla których przedsiębiorca musi zrobić sobie...

Czy można mieć dwie działalności gospodarcze?

Czy można posiadać więcej niż jedną działalność gospodarczą? Czy działalność gospodarcza jest ograniczona w zakresie rodzaju wykonywanych usług lub sprzedaży danych produktów? Jednoosobowa działalność gospodarcza...
Mała Księgowość

Najnowsze

Jak działa wykup wierzytelności?

Jak wykupić dług? Kto dokonuje wykupu wierzytelności? Na czym polega? Co daje? Utrata płynności finansowej może bardzo szybko spowodować problemy finansowe. Nieopłacone faktury, zaległości w...

Kontrola urzędu skarbowego po zamknięciu działalności gospodarczej

Kiedy urząd skarbowy może skontrolować firmę? Czy możliwa jest kontrola podatkowa po zamknięciu działalności gospodarczej? Kontrola urzędu skarbowego u wielu przedsiębiorców wzbudza niepokój. Nie...

Przejście z etatu na B2B. Jak to wygląda?

Przejście z etatu na B2B wybierają zwykle osoby bardzo dobrze zarabiające. To przede wszystkim chęć optymalizacji podatkowej i większej swobody w pracy. Wysokiej klasy specjaliści,...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!