Pomysły na biznes 2023 – lista 10 pomysłów

Pomysły na biznes mogą być najróżniejsze. Chcesz otworzyć biznes, ale nie wiesz, jaki pomysł będzie najlepszy? Nie wiesz, jak wyróżnić się na konkurencyjnym rynku? Przygotowaliśmy listę 10 pomysłów, które mogą pomóc ci na początku biznesu.

Oczywiście żaden pomysł na biznes nie daje stuprocentowej gwarancji powodzenia, bo wiele zależy od wykonania tego pomysłu, ale idee ułatwiają odpowiednie podejście. Tym razem zdecydowaliśmy się na pomysły na biznes, które nie wymagają ogromnych środków finansowych na start.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza działalność gospodarcza – o czym pamiętać

1. Pomysły na biznes. Sprzedaż e-commerce

Jeden z najpopularniejszych pomysłów na biznes to sprzedaż e-commerce. Nie trzeba w ogóle otwierać własnego sklepu internetowego. Wiele platform sprzedażowych, jak choćby Allegro czy Amazon pozwalają na handel bezpośrednio na nich. Wystarczy wystawić odpowiednie produkty, zaproponować cenę i szukać klientów. Takie działanie może być dużo tańsze niż uruchamianie od podstaw sklepu internetowego.

2. Sprzedaż w formule dropshippingu

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć swój sklep online, czy też korzystasz z marketplace, na początku działalności, wiedz, że nie musisz mieć magazynu pełnego towaru. Formuła dropshippingu polega na tym, że sprzedajemy towar, który znajduje się w rzeczywistości w magazynie producenta lub hurtownika i to od niego bezpośrednio wysyłany jest do klienta końcowego. Naszym zadaniem jest tylko znalezienie chętnego na zakup.

3. Usługa wirtualnego asystenta

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa wirtualnego asystenta. To osoba, która pomaga w drobnych czynnościach biurowych przedsiębiorcy. Może to być porządkowanie bazy danych, wyszukiwanie informacji, a także obsługa kalendarza lub drobne czynności księgowe albo obsługa kanałów w mediach społecznościowych. Czynności te wykonuje się na odległość. Może to być ciekawy pomysł na biznes dla wszystkich, którzy mają smykałkę do organizowania prostych czynności.

4. Sprzątanie domów

Sprzątanie domów nie jest tylko domeną imigrantów, którzy nie znając języka, imają się tak prostych zadań. Branża sprzątająca jest bardzo konkurencyjna, jednak przy wysokiej jakości usług można znaleźć swoje miejsce na rynku. W jaki sposób? Przede wszystkim, znajdując swoją niszę. Są firmy sprzątające wyłącznie mieszkania prywatne, są takie sprzątające biura, ale i takie opróżniające domy po pożarach czy zmarłych.

5. Pomysły na biznes. Opieka nad zwierzętami

Szybko rośnie liczba zwierząt w polskich domach. Fanów nie tylko psów i kotów, ale i innych zwierząt przybywa. To oznacza, że tworzy się spory rynek nie tylko na żywność dla zwierząt, ale przede wszystkim na rynek opieki nad zwierzętami. Nie trzeba wcale otwierać hotelu dla psów czy kotów. Wystarczy zaproponować klientom wyprowadzanie pieska czy krótkotrwałą opiekę nad zwierzęciem w czasie, gdy właściciel wyjeżdża na kilka dni.

6. Nauka gry na instrumencie

To świetny pomysł na dorobienie, które może się przerodzić w całkiem dobrze prosperujący biznes. Jeśli umiesz grać na jakimś instrumencie, umiesz śpiewać lub tańczyć, to warto spróbować i zaoferować takie usługi lokalnej społeczności. Możesz realizować lekcje w domu ucznia, postawić na szkolenie online albo nauczanie w grupie. Wybór należy do Ciebie.

7. Sesje fotograficzne

Podobnie dobrym pomysłem są usługi fotograficzne. Począwszy od krótkich sesji rodzinnych, poprzez biznesowe, na obsłudze dużych uroczystości skończywszy. Zapotrzebowanie na dobre zdjęcia będzie zawsze. I to nawet w czasie, gdy każdy ma smartfona. Koszty takiej działalności nie muszą być duże, szczególnie gdy masz już swój sprzęt. W tym biznesie najbardziej liczą się umiejętności.

8. Wsparcie księgowego

Samodzielny księgowy może być ogromnym wsparciem dla sporej grupy małych przedsiębiorców. Obecnie wielu przedsiębiorców ma kłopoty ze znalezieniem dobrej firmy księgowej. Jeśli masz umiejętności prowadzenia rachunków, księgowości, spróbuj wystąpić z propozycją takiej usługi.

9. Wypieki domowe

W czasach żywności pełnej chemii propozycja dobrego jedzenia, a zwłaszcza domowych wypieków może cieszyć się sporym zainteresowaniem. Masz talent cukierniczy? Potrafisz tworzyć cuda z ciasta? To może być dobry pomysł na biznes.

10. Usługi transportowe

Dorabianie po godzinach albo biznes w pełnym wymiarze. Tak mogą wyglądać świadczone przez ciebie usługi transportowe. Możesz wozić ludzi z wykorzystaniem aplikacji (jak UBER czy Bolt) albo zostać lokalnym kurierem.

CZYTAJ TAKŻE: Dotacja z urzędu pracy na uruchomienie działalności gospodarczej

Czytaj również

Najchętniej czytane

Działalność nierejestrowana. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć działalność nierejestrowana ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie polega...

Czy można mieć dwie działalności gospodarcze?

Czy można posiadać więcej niż jedną działalność gospodarczą? Czy działalność gospodarcza jest ograniczona w zakresie rodzaju wykonywanych usług lub sprzedaży danych produktów? Jednoosobowa działalność gospodarcza...

Czynny żal. Jak działa? Wzór czynnego żalu do pobrania

Czynny żal pozwala uniknąć odpowiedzialności jeśli nie przedsiębiorca dopuścił się nieprzepisowego zachowania np. w stosunku do urzędu skarbowego. Żeby jednak czynny żal był skuteczny...
Mała Księgowość

Najnowsze

Zastosowania kwalifikowanej pieczęci elektronicznej i kwalifikowanego podpisu elektronicznego

W dobie Internetu i nowych technologii obrót dokumentami papierowymi powoli odchodzi w przeszłość. Ma to swoje dobre strony jak np. załatwianie spraw urzędowych bez...

Mały ZUS a praca dla byłego pracodawcy

Zatrudnieni na umowę o pracę, szczególnie dobrze opłacani specjaliści często przechodzą na samozatrudnienie. Mały ZUS a praca dla byłego pracodawcy, przeczytaj czy jest to...

Darowizna samochodu od rodziców

Rodzice mogą dzieciom przekazać w darowiźnie różne rzeczy. Może to być nieruchomość, gotówka albo dowolna ruchomość (np. meble, samochód). Z tego artykułu dowiesz się...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!