fbpx

Pomysły na biznes z małym wkładem finansowym

Uruchomienie każdego biznesu wiąże się z inwestycją. Kwota inwestycji może być różna. Dziś przedstawiamy pomysły na biznes z małym wkładem finansowym.

Prowadzenie biznesu to konieczność ciągłych inwestycji. Już na początku działalności trzeba sporo wydać. Takie opinie nie są odosobnione. Czy jednak są biznesy, które nie wymagają bardzo dużego wkładu finansowego? Poszukajmy.

W przypadku biznesu z niewielkim wkładem będą to działalności, w których nie potrzeba dużego lokalu, nie ma konieczności kupowania drogiego wyposażenia. Najczęściej wystarczają umiejętności oraz komputer…z dostępem do internetu.

Biznes rękodzielniczy

Zgodnie z tymi założeniami dobrym biznesem z małym wkładem będzie rękodzieło. Niezależnie od tego, czy potrafisz robić swetry na drutach, wazony z ceramiki albo też przygotować ozdobne zaproszenia, wystarczą ci umiejętności i trochę półproduktów, z których stworzyć określone dzieło.

Biznes tłumaczeniowy

Spore zarobki są w biznesie tłumaczeniowym. Nie ma powodów do obaw. Automatyczne systemy tłumaczeniowe jeszcze długo nie zastąpią człowieka. Do tego biznesu potrzebny jest tylko…komputer.

Korepetycje

Korepetycje to cały czas bardzo szeroki rynek. Można je prowadzić zarówno w formie online jak i stacjonarnie. Im bliżej końca roku szkolnego, tym zainteresowanie powtórkami z korepetytorem wzrasta.

Marketing internetowy

Dobrym pomysłem jest marketing internetowy. Potrzebny jest do tego tylko tak naprawdę komputer i wiedza. Nie bez znaczenie będzie praktyka.

Obsługa nieruchomości

Za tym pojęciem stoi zarówno sprzedaż nieruchomości, ich wynajmowanie, zarządzanie nimi, jak i home staging czyli przygotowywanie nieruchomości do sprzedaży lub najmu. Osoba zajmująca się home stagingiem dekoruje lokal, przygotowuje sesje zdjęciowe. Mówiąc wprost, robi wszystko by mieszkanie lub dom szybko się sprzedały.

Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych może być ciekawym początkiem poważniejszego biznesu. Wszystko dlatego, że oprócz wiedzy nie potrzeba bardzo skomplikowanego sprzętu. A i zarobki można wygenerować całkiem sensowne.

Kursy online

Kolejna propozycja jest trochę podobna do tej wcześniejszej. Chodzi o tworzenie i sprzedaż kursów online. Mogą dotyczyć różnych dziedzin, takich jak rozwój biznesu, prawo i podatki ale także matematyka, czy język polski albo nauka języka polskiego.

Projektowanie mieszkań lub ubrań

Podobnie jak home stager „upiększa” mieszkania do sprzedaży, tak projektant „buduje” je od podstaw tworząc plany funkcjonalne i dobierając odpowiednie akcesoria. Oprócz mieszkań można tez projektować ubrania, np. koszulki z nadrukiem i sprzedawać je w internecie.

Usługi wizażu

W tym przypadku będzie potrzebny spory zestaw kosmetyków. Jest to jednak wydatek, który da się zaakceptować na początku działalności. Usługi wizażu można wykonywać bezpośrednio u klientek ale i w swoich własnym mini studiu.

Pomysłów na biznes z małym wkładem jest sporo. Warto zastanowić się, co sprawia nam przyjemność, jakie mamy unikalne umiejętności i wykorzystać je do tego by dorobić. Z czasem może się to przerodzić w poważny biznes

Czytaj również

Najchętniej czytane

Działalność nierejestrowana. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć działalność nierejestrowana ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie polega...

Czy można mieć dwie działalności gospodarcze?

Czy można posiadać więcej niż jedną działalność gospodarczą? Czy działalność gospodarcza jest ograniczona w zakresie rodzaju wykonywanych usług lub sprzedaży danych produktów? Jednoosobowa działalność gospodarcza...

Pomysły na biznes 2023 – lista 10 pomysłów

Pomysły na biznes mogą być najróżniejsze. Przygotowaliśmy listę 10 pomysłów, które mogą stać początkiem świetnego biznesu w 2023r. Chcesz otworzyć biznes ale nie wiesz jaki...
Mała Księgowość

Najnowsze

Kalkulator brutto na netto

Wynagrodzenie brutto to całkowite wynagrodzenie przed odliczeniem podatku i składek na ubezpieczenie społeczne. Na konto pracownika wpływa jednak inna kwota. Już po odliczeniach. To...

Całkowity koszt zatrudnienia na umowę o dzieło

Jaki jest całkowity koszt zatrudniania na umowę o dzieło? Czy zatrudnianie na umowę o dzieło się opłaca? Rosnące koszty prowadzenia działalności powodują, że przedsiębiorcy szukają...

Co to jest cold mailing?

Cold mailing, czyli zimne maile kojarzą się z denerwującymi reklamami, a nawet spamem. Okazuje się jednak, że jest to bardzo skuteczne narzędzie marketingowe. Co to...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!