Pomysły na biznes 2023 – lista 10 pomysłów

Pomysły na biznes mogą być najróżniejsze. Chcesz otworzyć biznes, ale nie wiesz, jaki pomysł będzie najlepszy? Nie wiesz, jak wyróżnić się na konkurencyjnym rynku? Przygotowaliśmy listę 10 pomysłów, które mogą pomóc ci na początku biznesu.

Oczywiście żaden pomysł na biznes nie daje stuprocentowej gwarancji powodzenia, bo wiele zależy od wykonania tego pomysłu, ale idee ułatwiają odpowiednie podejście. Tym razem zdecydowaliśmy się na pomysły na biznes, które nie wymagają ogromnych środków finansowych na start.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza działalność gospodarcza – o czym pamiętać

1. Pomysły na biznes. Sprzedaż e-commerce

Jeden z najpopularniejszych pomysłów na biznes to sprzedaż e-commerce. Nie trzeba w ogóle otwierać własnego sklepu internetowego. Wiele platform sprzedażowych, jak choćby Allegro czy Amazon pozwalają na handel bezpośrednio na nich. Wystarczy wystawić odpowiednie produkty, zaproponować cenę i szukać klientów. Takie działanie może być dużo tańsze niż uruchamianie od podstaw sklepu internetowego.

2. Sprzedaż w formule dropshippingu

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć swój sklep online, czy też korzystasz z marketplace, na początku działalności, wiedz, że nie musisz mieć magazynu pełnego towaru. Formuła dropshippingu polega na tym, że sprzedajemy towar, który znajduje się w rzeczywistości w magazynie producenta lub hurtownika i to od niego bezpośrednio wysyłany jest do klienta końcowego. Naszym zadaniem jest tylko znalezienie chętnego na zakup.

CZYTAJ TAKŻE: Dropshipping – jak zacząć? Wszystko, co musisz wiedzieć

pomysły na biznes dropshipping

3. Usługa wirtualnego asystenta

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa wirtualnego asystenta. To osoba, która pomaga w drobnych czynnościach biurowych przedsiębiorcy. Może to być porządkowanie bazy danych, wyszukiwanie informacji, a także obsługa kalendarza lub drobne czynności księgowe albo obsługa kanałów w mediach społecznościowych. Czynności te wykonuje się na odległość. Może to być ciekawy pomysł na biznes dla wszystkich, którzy mają smykałkę do organizowania prostych czynności.

4. Sprzątanie domów

Sprzątanie domów nie jest tylko domeną imigrantów, którzy nie znając języka, imają się tak prostych zadań. Branża sprzątająca jest bardzo konkurencyjna, jednak przy wysokiej jakości usług można znaleźć swoje miejsce na rynku. W jaki sposób? Przede wszystkim, znajdując swoją niszę. Są firmy sprzątające wyłącznie mieszkania prywatne, są takie sprzątające biura, ale i takie opróżniające domy po pożarach czy zmarłych.

CZYTAJ TAKŻE: Najem okazjonalny – co to jest i jak działa?

pomysły na biznes sprzątanie

5. Pomysły na biznes. Opieka nad zwierzętami

Szybko rośnie liczba zwierząt w polskich domach. Fanów nie tylko psów i kotów, ale i innych zwierząt przybywa. To oznacza, że tworzy się spory rynek nie tylko na żywność dla zwierząt, ale przede wszystkim na rynek opieki nad zwierzętami. Nie trzeba wcale otwierać hotelu dla psów czy kotów. Wystarczy zaproponować klientom wyprowadzanie pieska czy krótkotrwałą opiekę nad zwierzęciem w czasie, gdy właściciel wyjeżdża na kilka dni.

6. Nauka gry na instrumencie

To świetny pomysł na dorobienie, które może się przerodzić w całkiem dobrze prosperujący biznes. Jeśli umiesz grać na jakimś instrumencie, umiesz śpiewać lub tańczyć, to warto spróbować i zaoferować takie usługi lokalnej społeczności. Możesz realizować lekcje w domu ucznia, postawić na szkolenie online albo nauczanie w grupie. Wybór należy do ciebie.

pomysły na biznes nauka gry na instrumencie

CZYTAJ TAKŻE: Jak założyć szkołę językową?

7. Sesje fotograficzne

Podobnie dobrym pomysłem są usługi fotograficzne. Począwszy od krótkich sesji rodzinnych, poprzez biznesowe, na obsłudze dużych uroczystości skończywszy. Zapotrzebowanie na dobre zdjęcia będzie zawsze. I to nawet w czasie, gdy każdy ma smartfona. Koszty takiej działalności nie muszą być duże, szczególnie gdy masz już swój sprzęt. W tym biznesie najbardziej liczą się umiejętności.

8. Wsparcie księgowego

Samodzielny księgowy może być ogromnym wsparciem dla sporej grupy małych przedsiębiorców. Obecnie wielu przedsiębiorców ma kłopoty ze znalezieniem dobrej firmy księgowej. Jeśli masz umiejętności prowadzenia rachunków, księgowości, spróbuj wystąpić z propozycją takiej usługi.

pomysły na biznes księgowość

CZYTAJ TAKŻE: Pomysł na biznes – jak zarabiać na inflacji?

9. Wypieki domowe

W czasach żywności pełnej chemii propozycja dobrego jedzenia, a zwłaszcza domowych wypieków może cieszyć się sporym zainteresowaniem. Masz talent cukierniczy? Potrafisz tworzyć cuda z ciasta? To może być dobry pomysł na biznes.

10. Usługi transportowe

Dorabianie po godzinach albo biznes w pełnym wymiarze. Tak mogą wyglądać świadczone przez ciebie usługi transportowe. Możesz wozić ludzi z wykorzystaniem aplikacji (jak UBER czy Bolt) albo zostać lokalnym kurierem.

Szukasz pomysłu na biznes? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

Czytaj również

Najchętniej czytane

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Kolejny wzrost płacy minimalnej w 2023 roku. Ile wyniesie najniższa krajowa w lipcu?

Ile wynosi płaca minimalna w Polsce w 2023 roku? O ile jest wyższa w porównaniu z 2022 rokiem? Jaka będzie podwyżka najniższej krajowej w...

Czynny żal do Urzędu Skarbowego – kiedy należy go złożyć? Wzór

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
pieczęc kwalifikowana

Najnowsze

Pomysł na biznes z małym wkładem własnym – 5 firm, które otworzysz z niskim kapitałem początkowym

Najlepszy pomysł na biznes z małym wkładem własnym to taki, który wykorzystuje inne z Twoich zasobów – Twoją wiedzę i kreatywność. Proponujemy listę 5...

Czynny żal do Urzędu Skarbowego – kiedy należy go złożyć? Wzór

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...

Czym jest pomoc de minimis? Jak ubiegać się o pomoc publiczną?

Pomoc de minimis ma na celu wsparcie rozwoju przedsiębiorców funkcjonujących na terenie Unii Europejskiej w sposób, który nie zakłóca wolnej konkurencji oraz nie wpływa...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!