Sprzedaż na Allegro. Jak zacząć? Czy sprzedaż na Allegro się opłaca?

Allegro jest pierwszym wyborem zakupowym dla 80% internautów w Polsce. To powoduje, że Allegro jest liderem, jeśli chodzi o zakupy internetowe. To również dobry sposób na biznes. Jak zacząć sprzedaż na Allegro? Czy sprzedaż na Allegro się opłaca?

Allegro to platforma, która notuje ponad 20 milionów odwiedzin miesięcznie. Na platformie zarejestrowanych jest ponad 120 tys. firm, co powoduje, że jest to świetny sposób na zarabianie. Allegro regularnie dodaje nowe funkcjonalności, które powodują, że sprzedaż staje się coraz mniej skomplikowana.

Allegro czy własny sklep internetowy?

Wiele osób, które planują biznes w Internecie, zastanawiają się, czy bardziej opłaca się sprzedaż na Allegro, czy poprzez własny sklep internetowy? Eksperci twierdzą, że warto spróbować każdego sposobu. Mówi się jednak, że allegro dobre jest dla towarów masowych, gdy mniej zależy nam na kreowaniu własnej marki.

W przypadku własnego sklepu internetowego łatwiej będzie budować kontakt z klientem. Na handel internetowy należy patrzeć z perspektywy klienta. Dla wielu Allegro jest pierwszą, jeśli  nie podstawową platformą do dokonywania zakupów.

Zalety sprzedaży poprzez Allegro

Podstawową zaletą jest dostęp do bardzo szerokiego grona potencjalnych klientów. Dla sprzedawcy z niewielkim doświadczeniem to duży atut. Obecnie zaletą jest też to, że bardzo łatwo założyć konto firmowe. Allegro nowym sprzedawcom oferuje pomoc w starcie.

Przez kilka miesięcy nie muszą oni płacić prowizji za sprzedawane produkty, a potem płacą trochę niższe prowizje niż inni. Dodatkowo Allegro pozwala na integrację wielu usług kurierskich. Szczególnie popularne jest także nadawanie paczek do paczkomatów. Ostatnio Allegro rozpoczęło również ustawianie własnych maszyn paczkomatowych.

Jak rozpocząć sprzedaż na Allegro?

Najpierw zakładamy działalność gospodarczą. Żeby rozpocząć sprzedaż na Allegro, trzeba założyć konto firmowe. Można to zrobić poprzez panel do rejestracji – link.

Trzeba w nim podać następujące dane:

  • login,
  • hasło,
  • numer telefonu,
  • informacje o firmie: kraj i NIP.

Po rejestracji otrzymujemy maila z systemu, w którym potwierdzamy dane firmowe. Potem potrzeba jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny.

Opłaty za sprzedaż na Allegro

Utarło się przekonanie, że prowizje na allegro są bardzo wysokie i skutecznie ograniczają opłacalność sprzedaży. Każdy nowy sprzedawca otrzymuje specjalną ofertę zniżek, co pomaga w sprzedaży.

Docelowo i tak zapłacimy prowizję za sprzedaż. Jej wysokość zależy od kategorii sprzedawanego produktu. Wynosi ona od 5% do ponad 10%. Dodatkowo płaci się za utrzymywanie konkretnych ofert, za ich promowanie i reklamę.

Jak sprzedawać skutecznie?

W internecie sprzedaje się głównie obrazem Ważne więc by wykonać dobre, profesjonalne zdjęcia. Dodatkowo przygotuje dobre opisy produktowe. Użyj ciekawego nagłówka, a potem wymień zalety danego produktu. Oferta wystawiona na allegro będzie widoczna w ciągu kilku chwil.

Gdy uda ci się sprzedać jakiś produkt, należy wystawić paragon lub fakturę, a potem rozliczyć podatek od sprzedaży. Na pewno pomoże w tym dobry program do faktur. Jak go wybrać możesz zobaczyć w jednym z naszych materiałów.

Gdy wiesz już, jak postawić pierwsze kroki na Allegro, pora życzyć powodzenia w sprzedaży i wysokich zysków.

Mała Księgowość Rzeczpospolitej

Czytaj również

Najchętniej czytane

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Czynny żal – wzór i zasada działania

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...

Czy można mieć dwie działalności gospodarcze?

Czy można mieć dwie działalności gospodarcze? Czy działalność gospodarcza jest ograniczona w zakresie rodzaju wykonywanych usług lub sprzedaży danych produktów? Jednoosobowa działalność gospodarcza to wciąż...
Mała Księgowość

Najnowsze

Działalność nierejestrowana – faktura. Wszystko co musisz wiedzieć

Prowadząc działalność nierejestrowana faktura to coś, co nie powinno być ci obce. Może pojawić się sytuacja, w której będziesz musiał ją wystawić. Zobacz czy...

Działalność nierejestrowana – PIT

Dopiero startuje twoja działalność nierejestrowana? PIT to ważny element jej prowadzenia. Sprawdź, czy zaliczki na podatek płacimy co miesiąc. Dowiedz się wszystkiego, co ważne...

Działalność nierejestrowana a praca na etacie

Czy praca na etacie pozwala prowadzić działalność nierejestrowaną? Czy są jakieś ograniczenia z tym związane? Dowiedz się wszystkiego, co ważne na temat: działalność nierejestrowana...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!