Biznes z małym wkładem finansowym – 9 pomysłów

Biznes z małym wkładem finansowym pozwala rozwijać się, kiedy startujemy od zera. Zobacz, czego potrzebujesz, żeby zacząć przedsiębiorstwo bez wydawania dużych pieniędzy.

Biznes z małym wkładem finansowym to działalność, w której nie potrzeba dużego lokalu, nie ma konieczności kupowania drogiego wyposażenia. Najczęściej wystarczają umiejętności oraz komputer…z dostępem do internetu.

Biznes z małym wkładem finansowym – rękodzieło

Zgodnie z tymi założeniami dobrym biznesem z małym wkładem będzie rękodzieło. Niezależnie od tego, czy potrafisz robić swetry na drutach, wazony z ceramiki albo też przygotować ozdobne zaproszenia, wystarczą ci umiejętności i trochę półproduktów, z których stworzyć określone dzieło.

Biznes tłumaczeniowy

Spore zarobki są w biznesie tłumaczeniowym. Nie ma powodów do obaw. Automatyczne systemy tłumaczeniowe jeszcze długo nie zastąpią człowieka. Do tego biznesu potrzebny jest tylko…komputer.

Biznes z małym wkładem finansowym – korepetycje

Korepetycje to cały czas bardzo szeroki rynek. Można je prowadzić zarówno w formie online, jak i stacjonarnie. Im bliżej końca roku szkolnego, tym zainteresowanie powtórkami z korepetytorem wzrasta.

Marketing internetowy

Dobrym pomysłem jest marketing internetowy. Potrzebny jest do tego tylko tak naprawdę komputer i wiedza. Nie bez znaczenia będzie praktyka.

Obsługa nieruchomości

Za tym pojęciem stoi zarówno sprzedaż nieruchomości, ich wynajmowanie, zarządzanie nimi, jak i home staging, czyli przygotowywanie nieruchomości do sprzedaży lub najmu. Osoba zajmująca się home stagingiem dekoruje lokal, przygotowuje sesje zdjęciowe. Mówiąc wprost, robi wszystko, by mieszkanie lub dom szybko się sprzedały.

Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych może być ciekawym początkiem poważniejszego biznesu. Wszystko dlatego, że oprócz wiedzy nie potrzeba bardzo skomplikowanego sprzętu. A i zarobki można wygenerować całkiem sensowne.

Biznes z małym wkładem finansowym – kursy online

Kolejna propozycja jest trochę podobna do tej wcześniejszej. Chodzi o tworzenie i sprzedaż kursów online. Mogą dotyczyć różnych dziedzin, takich jak rozwój biznesu, prawo i podatki, ale także matematyka, czy język polski albo nauka języka polskiego.

Projektowanie mieszkań lub ubrań

Podobnie jak home stager „upiększa” mieszkania do sprzedaży, tak projektant „buduje” je od podstaw tworząc plany funkcjonalne i dobierając odpowiednie akcesoria. Oprócz mieszkań można też projektować ubrania, np. koszulki z nadrukiem i sprzedawać je w internecie.

Usługi wizażu

W tym przypadku będzie potrzebny spory zestaw kosmetyków. Jest to jednak wydatek, który da się zaakceptować na początku działalności. Usługi wizażu można wykonywać bezpośrednio u klientek, ale i w swoich własnym mini studiu.

Pomysłów na biznes z małym wkładem jest sporo. Warto zastanowić się, co sprawia nam przyjemność, jakie mamy unikalne umiejętności i wykorzystać je do tego, by dorobić. Z czasem może się to przerodzić w poważny biznes.

Czytaj również

Najchętniej czytane

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Jak wygląda przejście w etatu na B2B? O czym trzeba pamiętać, szykując się na taką zmianę?

Przejście z etatu na B2B wybierają zwykle osoby bardzo dobrze zarabiające. To przede wszystkim chęć optymalizacji podatkowej i większej swobody w pracy. Wysokiej klasy specjaliści,...

Czynny żal – wzór i zasada działania

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
Mała Księgowość

Najnowsze

Jak powstaje viral? Jak stworzyć viralowe wideo?

Viral to internetowy fenomen. Treść, która w sposób organiczny rozprzestrzenia się tak szybko, że często staje się elementem powszechnej kultury. Każdy marketingowiec marzy o...

Na czym polega praca copywritera? Jak nim zostać? 3 umiejętności, które musi mieć każdy copywriter

Bez niego niemożliwy jest marketing w żadnej formie. Copywriter to niezwykle wszechstronny zawód. Pracując w tej branży, tworzysz teksty wszelkiego rodzaju, od haseł reklamowych...

Skąd wziąć zaświadczenie o niezaleganiu ZUS? Do czego jest potrzebne? Wypełnij wniosek

Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu ZUS? Ile trwa wydanie takiego dokumentu? Do czego może być potrzebne? Co, jeśli urząd odmówi jego wydania i co...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!