Mała Księgowość – wyniki ankiety na podstawie odpowiedzi 4000 użytkowników

Mała Księgowość Rzeczpospolitej przeprowadziła pierwszą ankietę wśród swoich użytkowników. Dotyczyła pieczęci elektronicznej. Poznaj wyniki poniżej.

Mała Księgowość może dodać do oferty nowy produkt. Zobacz, co myślą o tym jej użytkownicy. Zobacz, jakie pytania zadaliśmy i co odpowiedzieliście.

Mała Księgowość – ankieta

W dniach 21-28 czerwca 2021 zaproponowaliśmy udział w ankiecie dotyczącej możliwości rozszerzenia oferty Małej Księgowości o nowy produkt – pieczęć elektroniczną. Z uwagi na duże zainteresowanie udziałem w badaniu i zebranie w ciągu tygodnia około 4 tys. ankiet, w ramach ponownych podziękowań za tak okazane zaangażowanie, niżej dzielimy się z Państwem wynikami tej akcji.

CZYTAJ TAKŻE: Księgowość pełna czy uproszczona? Co się bardziej opłaca?

Otrzymaliśmy także wiele telefonów i wiadomości, w których powtarzały się pytania o zastosowanie pieczęci elektronicznej, zasady jej wykorzystania, a także czym różni się pieczęć od podpisu elektronicznego.

Stąd też pod wynikami ankiety znajdują się linki do informacji, z których można dowiedzieć się więcej o pieczęci elektronicznej, jej zastosowaniach, w tym w różnych branżach, a także znaleźć odpowiedzi na kilka najczęściej pojawiających się pytań (tzw. FAQ).

Pieczęć elektroniczna w Małej Księgowości – pytania

Ankieta zawierała trzy pytania:

1. Czy w prowadzonej działalności wolisz kontaktować się z urzędami online, czy fizycznie?

2. Czy w Państwa działalności/firmie korzystacie z kwalifikowanych usług zaufania – takich jak pieczęć elektroniczna bądź podpis elektroniczny?

3. Czy chcesz się dowiedzieć, jak działa pieczęć elektroniczna i gdzie można ją zastosować?

Chętni mieli też możliwość pozostawienia adresu email, na który otrzymali zwrotnie link do sklepu „Rzeczpospolitej”, gdzie pieczęć elektroniczna w promocyjnej cenie dostępna jest online.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie informacje księgowy musi przekazać na koniec miesiąca?

Zapomnij o papierze, podpisuj elektronicznie z pieczęcią kwalifikowaną

Wyniki

Ankietę otworzono 5553 razy, w tym 3967 osób ją wypełniło, co stanowi 71,4%. 83,8% użytkowników udzieliło odpowiedzi w czasie krótszym niż 2 minuty. Poszczególne odpowiedzi kształtowały się następująco.

Zdecydowana większość, bo aż 82,8% respondentów woli kontakt z urzędami w formie online. Niespełna 10% preferuje osobistą wizytę.

Ponad połowa użytkowników Małej Księgowości, którzy wzięli udział w ankiecie, korzysta z rozwiązań kwalifikowanych usług zaufania, w tym w większości z podpisu elektronicznego. Osoby deklarujące stosowanie pieczęci elektronicznej stanowią 2,4%. Co warte odnotowania 14,1% respondentów rozważa wprowadzenie tego typu produktów do swojej działalności.

Pytanie trzecie sprawdzało zainteresowanie pieczęcią elektroniczną. Odpowiedzi ukazały, że wśród 3967 respondentów – użytkowników MK – ponad 73% chętnie sprawdzi działanie pieczęci elektronicznej. 17,5% uznało, że nie jest im potrzebna, natomiast znajomość tego rozwiązania zadeklarowało 8,8%.

Podsumowanie

Wyniki tej krótkiej ankiety wskazują na wyraźną przewagę osób wykorzystujących rozwiązania usług zaufania w bieżącej działalności biznesowej oraz wysoki odsetek zainteresowanych ich potencjalnym wprowadzeniem, w tym zastosowanie pieczęci elektronicznej.

Linki do materiałów o pieczęci elektronicznej:

Pieczęć elektroniczna chroni przed fałszywymi fakturami
Pieczęć elektroniczna dla firm
Pieczęć elektroniczna dla administracji
Pieczęć elektroniczna dla uczelni
FAQ – odpowiedzi na często zadawane pytania

Zainteresowanych ofertą i możliwością nabycia Pieczęci Elektronicznej w najniższej cenie zachęcamy do pozostawienia danych kontaktowych.



Czytaj również

Najchętniej czytane

Podatek od darowizny i spadku w 2025 roku. Kiedy nie trzeba płacić podatku za darowiznę w najbliższej rodzinie?

Podatek od darowizny jest obowiązkowy, nawet gdy dotyczy on najbliższej rodziny. Z tego artykułu dowiesz się, jak go wyliczyć, jakie są wolne kwoty od...

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Czynny żal do Urzędu Skarbowego – kiedy należy go złożyć? Wzór

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
pieczęc kwalifikowana

Najnowsze

Zwolnienie z PIT– kto nie płaci podatku dochodowego od osób fizycznych? Nie tylko ulga dla młodych

Zerowy PIT dla młodych ludzi zdobył duży rozgłos – osoby poniżej 26 roku nie muszą płacić daniny państwu. Jednak nie tylko oni mogą skorzystać...

Składki ZUS w kosztach jednoosobowej działalności gospodarczej – kiedy można je odliczyć?

Kiedy składki ZUS stanowią koszt uzyskania przychodów, jak je prawidłowo odliczyć i zaksięgować? To może być wyzwanie, nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. Oto najważniejsze...

Czy urlop wychowawczy wlicza się do emerytury?

Jak czas spędzony na urlopie wychowawczym wpłynie na wysokość przyszłej emerytury rodziców czy opiekunów dzieci? Rozwiewamy wątpliwości i wyjaśniamy, czy urlop wychowawczy zaowocuje wyższą...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!