Pomysł na własny biznes w 2024 roku

Znajdź pomysł na własny biznes w 2024 roku. Zobacz, jakie zawody coraz bardziej się rozwijają? Przeczytaj i sprawdź, na co zwracać uwagę szukając pomysłu na biznes w obecnych czasach.

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na otaczającą nas rzeczywistość. Zmieniły się nie tylko zasady związane z higieną i dystansem społecznym, ale po cichu ewoluował też model prowadzenia działalności. Jakie pomysły na własny biznes warto rozważyć w 2024 roku?

Pomysł na własny biznes – gastronomia

Czy opłaca się inwestować w gastronomię? Jeszcze kilka miesięcy temu odpowiedź na to pytanie byłaby bardzo prosta: oczywiście, że nie. Na szczęście, wraz ze wprowadzeniem szczepionek, zmieniło się bardzo dużo. Nie dość, że kolejne sankcje mogą dotyczyć zwłaszcza niezaszczepionych, to jeszcze z biegiem czasu będzie ich coraz mniej.

CZYTAJ TAKŻE: Pomysł na biznes

Wraz z upadkiem wielu barów i restauracji, które nie przetrwały pierwszych trzech fal pandemii, na rynku powstała wielka, żeby nie powiedzieć ogromna, luka w usługach tego typu. Następne lata będą doskonałym czasem, by spróbować tę lukę zagospodarować.

O czym powinien pamiętać przedsiębiorca, który spróbuje swoich sił w tym sektorze rynku? Przede wszystkim o tym, że wraz z pandemią, zmianie uległy nasze nawyki. Coraz więcej osób decyduje się na zamawianie jedzenia na dowóz. Nawet dziś, gdy nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się do lokalu osobiście.

Firmy, które znajdą złoty środek między zamówieniami realizowanymi na dowóz a tradycyjnym modelem funkcjonowania restauracji, mogą zyskać ogromną przewagę, która zapewni im większe zyski, dzięki czemu łatwiej będzie rozwijać biznes w przyszłości.

Pomysł na własny biznes – programiści i graficy WWW

Pandemia radykalnie wpłynęła na wzrost popularności usług webowych. Przez kilka miesięcy to właśnie dzięki e-sklepom wiele firm walczyło o przetrwanie. Aby odnaleźć swoje miejsce w sieci, trzeba tam mieć swój „adres”. Potrzebna jest domena, serwer oraz dobrze wykonana strona WWW.

Bez dobrego programisty, a także grafika, który przygotuje projekt, a następnie odpowiednio go potnie i stworzy z niego szablon .css, to zadanie będzie o wiele trudniejsze do wykonania. W pandemii przybyło co najmniej ośmiu tysięcy sklepów online. Wiele wskazuje na to, że wzrost zapotrzebowania będzie utrzymywał się przez dłuższy czas. 

Pomysł na własny biznes – tworzenie stron internetowych

Pamiętajmy o tym, że nie wystarczy stworzyć ładnie wyglądającej strony WWW i dobrze skrojonej oferty. Serwis musi być widoczny w wyszukiwarce Google, z której korzysta około 96% internautów w Polsce. I właśnie w tym miejscu pojawia się specjalista SEO.

CZYTAJ TAKŻE: Działalność nierejestrowana – jak założyć? Kiedy warto?

Jego praca polega na zwiększeniu widoczności serwisu. Gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę interesujące go zapytanie, to byłoby idealnie, gdyby nasza strona pojawiła się na pierwszej stronie w Google, czyli w TOP10. A to nie jest zadanie proste. 

Wiele zależy od trudności frazy oraz od tego, ile konkurencyjnych firm rywalizuje z nami o pierwszą stronę w wynikach wyszukiwania. Im ich więcej, tym większy budżet trzeba założyć. Działania zwykle realizowane są w trzech powiązanych ze sobą płaszczyznach.

Przede wszystkim, zwiększa się ilość linków odsyłających do naszej witryny. Kolejny obszar to rozbudowa treści (contentu) i nasycenie go odpowiednimi frazami i słowami kluczowymi. Wreszcie, trzeci obszar, to działania techniczne. Dobrze prowadzone działania SEO trwają miesiącami i — niestety — trochę kosztują. Jest to jednak wydatek, który warto ponieść.

Pomysł na własny biznes – specjalista z zakresu bezpieczeństwa

Coraz więcej firm inwestuje w zwiększenie bezpieczeństwa w firmie. To z kolei wymaga precyzyjnej, dobrze skrojonej, polityki. Im więcej obszarów ryzyka wytypuje specjalista, jednocześnie podpowiadając nam, jak można je wyeliminować, tym większe szanse na to, że firma zwiększy swoje zyski w przyszłości.

Pomysł na własny biznes – mobilny manager

Jeszcze kilka lat temu manager był osobą, która obowiązkowo musiała być związana z firmą umową na wyłączność. Te czasy dobiegają końca. Manager zatrudniany na godziny to świetne rozwiązanie dla obu stron: firmy wciąż mają dostęp do usług przypisanego do nich fachowca, a sam manager może zwiększyć swoje zyski, jednocześnie rozwijając się w wielu różnych sektorach rynku. 

CZYTAJ TAKŻE: Pomysły na dodatkowy biznes dla mam

Coraz częściej zdarza się, że współpraca z takimi osobami powstaje w modelu SaaS, gdy manager nawet nie musi fizycznie być obecny w firmie, z którą współpracuje. Bez wątpienia jest to rynek przyszłości. Im szybciej w niego zainwestujemy, tym większe szanse na to, że uda nam się wypracować pozycję lidera. 

Szukasz pomysłu na biznes? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

Mała Księgowość Rzeczpospolitej

Czytaj również

Najchętniej czytane

Nierejestrowana działalność gospodarcza. Jak zarabiać bez rejestracji?

Firma na próbę, zarabianie bez firmy. Choć nierejestrowana działalność gospodarcza ma różne oblicza, pozostaje dobrym sposobem na przetestowanie pomysłu na biznes. Na czym dokładnie...

Jaki jest podatek od darowizny w 2024 roku? Czy zapłacisz podatek za darowiznę od rodziców?

Podatek od darowizny jest obowiązkowy, nawet gdy dotyczy on najbliższej rodziny. Z tego artykułu dowiesz się, jak go wyliczyć, jakie są wolne kwoty od...

Czynny żal do Urzędu Skarbowego – kiedy należy go złożyć? Wzór

Jak wygląda czynny żal? Wzór pozwoli szybciej go wypełnić. Zobacz, jak wygląda. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było złożyć czynny żal. Przeczytaj...
pieczęc kwalifikowana

Najnowsze

Kiedy będzie kwota wolna od podatku 60 tys. zł? Czy będzie obowiązywać z datą wsteczną od 1 stycznia 2024 roku?

Jeżeli kwota wolna od podatku wzrośnie do 60 000 zł, znacznie zwiększy się liczba osób, które w ogóle nie zapłaci podatku dochodowego. Sprawdź, kiedy...

Jak rozliczyć PIT z ZUS za zwolnienie lekarskie? Zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS w deklaracji rocznej PIT

PIT-11A otrzymała każda osoba, która pobierała zasiłek macierzyński lub chorobowy od ZUS. Sprawdzamy, co z nimi zrobić. Jak rozliczyć PIT z ZUS? Czy za...

PIT 36L – jak rozliczyć podatek liniowy za rok podatkowy 2023? Rozliczenie PIT online i wzór formularza

PIT-36L to deklaracja, którą składają przedsiębiorcy rozliczający się za pomocą podatku liniowego, czyli płacący podatek w wysokości 19%, niezależnie od wysokości dochodów. Jak wypełnić...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!